Berberyjskie dywany z Maroka

Maroko to kraj o wieloletniej tradycji tkania najpiękniejszych dywanów na świecie. Już od momentu osiedlenia się plemion berberyjskich w Maroko w VIII wieku, tradycja tkania dywanów zakorzeniła się w tym kraju i jest kultywowana do dzisiaj. Od ponad tysiąca lat kobiety z berberyjskich plemion samodzielnie tkają dywany z wełny owiec wypasanych na szczytach gór Atlas. Część plemion zamieszkuje ten łańcuch górski do dnia dzisiejszego, a sztuka tkacka jest przekazywana z pokolenia na pokolenie.

Dywany marokańskie i stosowane wzory.

Marokańskie dywany wyróżniają się pod względem wzorów i kolorystyki, ponieważ nie są one wykonywane według określonych szablonów. Tkacze wplatają we wzory własne doświadczenia życiowe, stosując bogatą symbolikę miłości, natury oraz szczęścia. Do barwienia dywanów na intensywne kolory takie jak: niebieski, czerwony, pomarańczowy, żółty i fioletowy stosuje się substancje pobierane z roślin i owoców lawsonii – źródła henny, a także z granatów, fig oraz liści herbaty rosnących w górach Atlas. Naturalny czarny kolor pochodzi z kolei z wełny owiec i kóz zamieszkujących góry Atlas.

 

Każdy marokański dywan jest wyjątkowy.

Kobiety z berberyjskich plemion same tworzą wzory, kolory i projekty, dzięki czemu nie ma dwóch takich samych dywanów. Trendcarpet współpracuje z lokalnym handlarzem dywanów mieszkającym u stóp gór Atlas, który każdego tygodnia skupuje dywany Beni Ourain, Azilal, Boucherouite oraz inne dywany typu kilim od miejscowych Berberów. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom tradycyjne oraz nieco nowsze warianty marokańskich dywanów odznaczające się doskonałą jakością – w bardzo korzystnych cenach. 

Wśród marokańskich dywanów wyróżniamy: Beni Ourain, Azilal oraz Boucherouite.

Wyróżnia się trzy różne typy marokańskich dywanów. Oto one:

Dywany Beni Ourain

Dywany Azilal

Dywany Boucherouite

+ WięcejPokaż mniej
Kolor
Długość
Szerokość
Cena
Sortuj według

Aktualne filtry:

Wyczyść wszystko