• Darmowa przesyłka
  • Darmowy zwrot 
  • Dostawa w ciągu 1-2 dni
  • 14 dni na anulowanie zamówienia

Dywany Perskie Keshan 306 x 108 cm

Tradycja tkania dywanów jest kultywowana od wielu wieków przez kobiety wywodzące się z perskich ludów wędrownych. Do ich produkcji stosuje się tylko naturalne materiały, wełnę oraz barwniki pozyskiwane z warzyw. Hodowla zwierząt to najczęstsze zajęcie ludów wędrownych, które przemieszczają wraz ze stadami zwierząt w poszukiwaniu nowych pastwisk. Perskie kilimy odzwierciedlają zróżnicowaną przyrodę Iranu, z jaką spotykają się nomadowie.​

Dywany z Keshan są ręcznie robione w mieście Keshan położonym między Teheranem i Isfahanem w Iranie. Miasto jest powszechnie znane ze swej historii związanej z tekstyliami i garncarstwem, a także ze swej istotnej roli w handlu ze względu na położenie na Jedwabnym Szlaku. 

Dywan z Keshan tworzony jest przy użyciu wysokiej gęstości węzłów opartych o węzeł perski oraz wysokiej jakości wełny. Dywan z Keshan zwykle zawiera jeden bądź więcej medalionów centralnych, a czasem także i motywy figur. Jeden z najsłynniejszych dywanów, dywan z Ardabil, mógł prawdopodobnie pochodzić z Keshan.

Grubość ok: 4mm

Wiek dywanu: Współczesne 0-20 lat (nie używane)

Pochodzenie: Persia/Iran

Materiał: Wełna

Produkcja: Wykonany ręcznieNiedostępne.

Do strony startowej sklepu internetowego. »

Mapa witryny »

ID artykułu:
32498kec306x108.H299.P3

Popularne produkty

Dywany

Pokój

Kolor

Rozmiar

Styl

Plakaty

Obsługa klienta

Informacja

SvenskaEnglishDeutschSuomiNorskDanskEspañolFrançaisNederlandsItalianoPolski