• Darmowa przesyłka
  • Wyślemy Twoje zamówienie w ciągu 1-2 dni roboczych
  • Darmowy zwrot w ciągu 14 dni

Dywany Perskie Hamedan 234 x 136 cm

Tradycja tkania dywanów jest kultywowana od wielu wieków przez kobiety wywodzące się z perskich ludów wędrownych. Do ich produkcji stosuje się tylko naturalne materiały, wełnę oraz barwniki pozyskiwane z warzyw. Hodowla zwierząt to najczęstsze zajęcie ludów wędrownych, które przemieszczają wraz ze stadami zwierząt w poszukiwaniu nowych pastwisk. Perskie kilimy odzwierciedlają zróżnicowaną przyrodę Iranu, z jaką spotykają się nomadowie.

Hamadan, położone około 300 kilometrów na zachód od Teheranu, jest jednym z najstarszych miast w Iranie. Hamadan znane jest jako ośrodek handlu dywanami, wytwarzanymi w wielu okolicznych miastach i wsiach. 

Dywany z Hamadan są wyjątkowe ze względu na swe kanciaste wzory, a zszywane są przy pomocy węzła tureckiego. Różnorodność etniczna Hamadanu miała tak duży wkład w jego rozwój, że miasto dysponuje jednym z najbardziej unikatowych wzorów orientalnych na świecie.

Grubość ok: 10 mm

Wiek dywanu: Współczesne 0-20 lat (nie używane)

Pochodzenie: Persia/Iran

Materiał: Wełna

Produkcja: Wykonany ręcznie



Niedostępne.

Do strony startowej sklepu internetowego. »

Mapa witryny »

Dywany

Pokój

Kolor

Rozmiar

Styl

TC Home

Obsługa klienta

Informacja

SvenskaNorskSuomiDanskEnglishDeutschDeutsch (Österreich)NederlandsNederlands (België)FrançaisFrançais (Belgique)EspañolItalianoPolskiČeskýEnglish/EUDeutsch (Schweiz)Magyar (Hungary)