• Darmowa przesyłka
  • Wyślemy Twoje zamówienie w ciągu 1-2 dni roboczych
  • Darmowy zwrot w ciągu 14 dni

Kilimy

Kilimy to tkane na płasko dywany, początkowo tworzone przez azjatyckie ludy wędrowne, które jeszcze 1000 lat przed narodzinami Chrystusa stosowały je w swoich namiotach jako ochronę przed zimnem i wilgocią. Dzięki swojej bogatej symbolice kilimy stanowią także doskonałą ozdobę oraz narzędzie komunikacji. Po upływie 3000 lat kilimy zaczęły gościć w domostwach Europy Zachodniej, a wszystko dzięki swojemu niepowtarzalnemu pięknu, bogatej historii i nawiązaniom do wielowiekowego dziedzictwa kultury.

Kilimy – od Turcji po Pakistan.

Kilimy słyną z dość szczególnej metody tkania – wełna nie obiega całej szerokości dywanu, jej bieg zmienia się w momencie zmiany koloru (przy zmianie barwy w splocie tworzy się przerwę, zazwyczaj po bokach, tworząc w ten sposób charakterystyczny wzór kilimu). Opisywana technika jest głównie stosowana w Turcji, Pakistanie, Iranie i Afganistanie, choć można spotkać ją także w innych regionach, na przykład na Bałkanach.

 

Natychmiastowa wysyłka przy zamówieniu kilimu na Trendcarpet.pl

Z racji tego, że wszystkie kilimy są wyjątkowe i niepowtarzalne, prezentowane modele to tylko kilka przykładów naszej kolekcji. Po sprzedaniu danego kilimu jest on usuwany z naszej strony. Zamówienia złożone przed godziną 13 są wysyłane tego samego dnia!

+ WięcejPokaż mniej
Kolor
Długość
Szerokość
Cena
Sortuj według

Aktualne filtry:

Wyczyść wszystko